hit tracker

Budka Lęgowa Z Pnia Jak Zrobić


Budka lęgowa z pnia to prosta i ekonomiczna konstrukcja dla ptaków, która daje im schronienie i może być dostosowana do różnych typów drzew. Budka może być zbudowana z pojedynczej deski i kilku elementów wsporników, a cały proces tworzenia może być wykonany w ciągu kilku godzin. Ten artykuł przedstawi szczegółowy opis, jak zbudować budkę lęgową z pnia.

Aby zbudować budkę lęgową z pnia, potrzebne będą następujące materiały: pojedyncza deska o wymiarach około 10 cm x 10 cm, cztery wsporniki o wysokości około 10 cm, dwa wkręty, sześć śrub, piłka, młotek, gwóźdź, poziomica, śrubokręt, blat stołu lub inne powierzchnie do cięcia i drewna. Wszystkie materiały można znaleźć w sklepie budowlanym lub w sklepie z narzędziami. Przed przystąpieniem do budowy należy dokładnie przestudiować instrukcję.

Krok 1: Wytnij dwa kawałki deski, które będą służyły jako dno i dach budki. Każdy z nich powinien mieć wymiary około 10 cm x 10 cm. Następnie wytnij dwa kawałki deski na dwa boki budki. Każda z tych powinna mieć wymiary około 10 cm x 10 cm. Teraz wyciąć trzy kawałki deski na przód, tył i górną część budki. Każda z nich powinna mieć wymiary około 10 cm x 10 cm.

Krok 2: Przykręć cztery wsporniki do dolnej deski, przy użyciu dwóch wkrętów i szczypiec. Następnie przykręć wsporniki do górnej deski, przy użyciu czterech śrub. Teraz przykręć boki i przód budki do wsporników, za pomocą sześciu śrub.

Krok 3: Przykręć górną część budki do wsporników, przy użyciu dwóch wkrętów i szczypiec. Teraz przykręć dach budki do wsporników, przy użyciu sześciu śrub.

Krok 4: Wkręć gwóźdź do drzwi budki, który będzie pełnił funkcję zamka. Następnie przykręć dolne i górne części drzwi do wsporników, przy użyciu dwóch wkrętów i szczypiec.

Kro

Budka na szpaki z pnia przy użyciu piły łańcuchowej.

Budka Lęgowa Z Pnia Jak Zrobić.

Budki lęgowe z brzozy. Jak zbudować? - YouTube

Budka lęgowa z pnia - YouTube

Source: youtube.com

Jak zbudować budkę lęgową? - e-ogrody - Zrób to sam

Source: ladnydom.pl

BUDKA LĘGOWA dla kosa. Ptaki w ogrodzie. Budki lęgowe dla ptaków. Projekt  DIY. Budka dla kosa. - YouTube

Source: youtube.com

Jak Zawiesić Budkę Żeby Zamieszkały w Niej Ptaki? | PtasiDom.com

Source: PtasiDom.com

Jak Zawiesić Budkę Żeby Zamieszkały w Niej Ptaki? | PtasiDom.com

Source: PtasiDom.com

Zrób to sam – Budka lęgowa dla ptaków - ALTAX.PL

Source: altax.pl

Budki lęgowe dla ptaków - wymiary, wskazówki do montażu

Source: mojogrodek.pl

724. Nesting boxes for wavy parrots from birch wood - YouTube

Source: youtube.com

Budki lęgowe dla ptaków - wymiary, wskazówki do montażu

Source: mojogrodek.pl

Czyszczenie budki lęgowej - YouTube

Source: youtube.com

Drewniana budka lęgowa dla sikor lub innych małych ptaków - YouTube

Source: youtube.com

Budki dla ptaków z tykwy - zrób to sam! | BEZ OGRÓDEK | blog ogrodniczy

Source: bezogrodek.com

Budka lęgowa z pnia

Budki z naturalnego pnia podobały mi się od zawsze. Zawsze też wydawało mi się że wykonanie takiej budki jest bardzo trudne i wymaga wyrafinowanych narzędzi. Czy aby na pewno ? Postanowiłem wykonać budkę z pnia z pomocą maczety i gumowego młotka....

Budki lęgowe z brzozy. Jak zbudować

Stronka na fb: facebook.com/AhrelekGRGlenc/

Nauka w czasach zarazy cz. 2. Jak zrobić budkę dla ptaków

Kolejny film przeznaczony dla moich uczniów w ramach e-edukacji. Może sami spróbują pomajsterkować na świeżym powietrzu, z korzyścią dla zdrowia i środowiska ? Oczywiście zapraszam każdego, kogo interesuje, jak w prosty sposób wykonać budkę...