hit tracker

Lina Do ściągania żagla Na Pokład


Lina do ściągania żagla na pokład jest niezbędna, aby bezpiecznie pływać po wodzie. Rozpięcie żagla jest bardzo proste, jeśli wiesz, jak się do tego zabrać. Poniższe instrukcje pomogą Ci zrozumieć, jak założyć żagiel w bezpieczny i skuteczny sposób.

Pierwszym krokiem jest znalezienie liny do ściągania żagla na pokład. Możesz ją znaleźć na zewnątrz żagla, po jednej stronie, gdzie jest zaczep. Możesz również użyć linki lub łańcucha, aby wygodnie wyciągnąć żagiel na pokład. W przypadku łańcucha należy użyć haka, aby go zamocować. Lina powinna być wystarczająco długa, aby dotrzeć do wszystkich punktów mocowania żagla.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie żagla. Należy zdecydować, który koniec żagla ma być na górze, a który na dole. Następnie wyciągnąć żagiel i rozpiąć go, aby ułatwić ściąganie. Następnie należy wyciągnąć żagiel na pokład i zaczepić go do łańcucha lub linki.

Kolejnym krokiem jest zaczepienie liny do żagla. Należy wybrać miejsce, w którym chcesz umieścić linkę. Najlepiej jest umieścić ją w miejscu, w którym żagiel będzie stabilnie trzymał się na pokładzie. Następnie należy zaczepić liny do żagla, aby móc bezpiecznie ściągnąć go na pokład.

Kolejnym krokiem jest wyciągnięcie żagla na pokład. Najpierw należy umieścić żagiel w odpowiednim miejscu na pokładzie. Następnie należy zacząć wyciągać liny, aby wyciągnąć żagiel na pokład. Ważne jest, aby utrzymywać napięcie na linie, aby zapobiec ślizganiu się. Po wyciągnięciu żagla na pokład należy go przywiązać do łańcucha lub linki, aby mógł być bezpiecznie trzymany na pokładzie.

Kolejnym krokiem jest przywiązanie żagla do łańcucha lub linki. Należy umieścić linkę lub ł

Jak położyć i postawić maszt

Lina Do ściągania żagla Na Pokład. Film instruktażowy - kładzenie i stawianie masztu na jachtach Maxus. Zobacz jak bezpiecznie kłaść i stawiać maszt. Poradnik żeglarski ----------------------------------- e-mail: [email protected] www: northman.pl/ Facebook: ...

Spinaker, genaker - jak stawiać

Selecting Sailing Rope | Sail Fanatics

This video reviews the types of sailing ropes used on our sailboat and why each type has been chosen. Note: after feedback and discussion I plan to use 3/8" VPC to replace the main halyard rather than T-900.

Refowanie żagli | Zwięźle o żeglarstwie morskim - Odcinek 5/10

W piątym odcinku naszej serii kapitan Artur Skrzyszowski podzieli się z Wami wskazówkami dot. refowania żagli! Szukasz czarteru jachtów? Skontaktuj się z naszym doradcą na - [email protected] globesailor.pl

JAK SZYJE SIĘ ŻAGLE SZTORM GRUPA Z WIZYTĄ W ŻAGLOWNI

Jak szyje się żagle? Ile to kosztuje, ile trwa? Jak wygląda cały proces produkcji? Odwiedziliśmy największą żaglownię w Polsce - Sail Service, która od lat szyje żagle dla naszych jachtów, wykorzystywanych na kursach żeglarskich, czarterach,...