hit tracker

Parafia Podwyższenia Krzyża świętego W łaskarzewie


Parafia Podwyższenia Krzyża świętego w Łaskarzewie jest siedzibą duszpasterską diecezji łowickiej. Parafia znajduje się w pięknym miejscu, w bliskim sąsiedztwie jeziora Łaskarzewskiego. Parafia ma bogatą historię sięgającą XVII wieku, kiedy to została ufundowana przez Jana Kazimierza. Parafia przez wiele stuleci służyła mieszkańcom Łaskarzewa i okolicznych miejscowości.

Parafia Podwyższenia Krzyża świętego w Łaskarzewie jest zarządzana przez księdza proboszcza, który sprawuje swoje funkcje od ponad dwudziestu lat. Parafia jest również domem dla młodych ludzi, którzy przybywają w celu odbycia praktyk lub przygotowania do sakramentu małżeństwa. W parafii znajduje się także szkoła katolicka, a także oazowa grupa modlitewna, która spotyka się raz w tygodniu.

Parafia Podwyższenia Krzyża świętego w Łaskarzewie oferuje liczne usługi duszpasterskie. W parafii odbywają się nabożeństwa, takie jak Msza święta i nabożeństwa różańcowe, a także spotkania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Parafia posiada również swój chór i orkiestrę, które służą do wspierania liturgii. Parafia prowadzi również grupy rekolekcyjne, w tym Grupy Małżeńskie, Grupy Modlitwy i Grupy Dziecięce.

Parafia Podwyższenia Krzyża świętego w Łaskarzewie oferuje również szereg usług charytatywnych. Parafia prowadzi program pomocy dla ubogich i chorych, a także programy dla rodzin w kryzysie. Parafia oferuje również bezpłatne porady duchowe i finansowe, oraz wsparcie dla osób w kryzysie psychicznym. Parafia oferuje także wsparcie dla osób doświadczających przemocy domowej.

Parafia Podwyższenia Krzyża świętego w Łaskarzewie jest żywym świadectwem wiary w Boga i służy jako miejsce zgromadzenia ludzi wszystkich wieków i wyznań. Parafia jest domem dla wszystkich, którzy szukają pocieszenia, mądrości i miłości. Parafia jest miejscem,

Chór ZS w Starym Pilczynie - Niepodległa. Obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Łaskarzew 2019

Parafia Podwyższenia Krzyża świętego W łaskarzewie. Uroczystość odbyła się dnia 10 listopada 2019 roku w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie

Parafia Łaskarzew -Święto Podwyższenia Krzyża św. - odpust parafialny godz. 11.00

ZdalnieNaMazowszu - subregion siedlecki - Łaskarzew (B)

Parafia Łaskarzew - Misje Ewangelizacyjne - „Grzech człowieka i zbawienie w Jezusie Chrystusie”