hit tracker

Zaburzenia W Obrębie Zagięcia Wątrobowego Okrężnicy


Zaburzenia w obrębie zagięcia wątrobowego okrężnicy to częste problemy zdrowotne, z którymi borykają się osoby w każdym wieku. Chociaż zazwyczaj nie są one groźne w skutkach, mogą sprawiać wiele niedogodności i wywołać bolesne dolegliwości. W niniejszym artykule podpowiemy, jak rozpoznać objawy i skutecznie leczyć zaburzenia w obrębie zagięcia wątrobowego okrężnicy.

Objawy

Głównymi objawami zaburzeń w obrębie zagięcia wątrobowego okrężnicy są ból i dyskomfort w prawym boku brzucha, wzdęcia, zaparcia, nudności i wymioty. Ból może mieć charakter krótkotrwały lub przewlekły, a odczuwalny jest zazwyczaj podczas pochylania się lub po bokach. Może również promieniować do pleców i barku. Objawy te są szczególnie nasilone po posiłkach.

Innymi objawami zaburzeń w obrębie zagięcia wątrobowego okrężnicy są uczucie pełności w żołądku, gorycz w ustach, krwawienie z odbytu, ciemny kolor stolca, nieregularne wypróżnianie oraz ból po prawej stronie brzucha. Ponadto, może wystąpić gorączka, utrata masy ciała, złe samopoczucie i osłabienie.

Przyczyny

Główną przyczyną zaburzeń w obrębie zagięcia wątrobowego okrężnicy jest zapalenie okrężnicy. Może być spowodowane przez bakterie, wirusy, pasożyty lub alergeny. Czynnikiem ryzyka są również zaburzenia odżywiania, niedobory witamin i minerałów, choroby tarczycy, cukrzyca, infekcje jelitowe, nadmierne spożycie alkoholu i nadużywanie narkotyków.

Inne czynniki ryzyka to niezdrowa dieta, stres, niedobór błonnika, brak aktywności fizycznej, palenie, zatrucie pokarmowe, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie trzustki, choroby jelit, choroby układu pokarmowego oraz kamica żółciowa.

Leczenie

Leczenie zaburzeń w obrębie zagięcia wątrobowego okrę

Wykład 16. Elektroradiologia 2022-2023

Zaburzenia W Obrębie Zagięcia Wątrobowego Okrężnicy. 15.03.2023

Okrężnica: budowa, funkcje, choroby - PoradnikZdrowie.pl

2

Source:

2

Source:

Rak okrężnicy – objawy, badania, leczenie, rokowania - wylecz.to

Source: wylecz.to

Ból z prawej strony pod żebrami (ból w prawym podżebrzu) – przyczyny -  wylecz.to

Source: wylecz.to

2

Source:

Znaki, że z twoją okrężnicą dzieje się coś złego. Lepiej idź do lekarza

Source: medonet.pl

Kątnica jelita grubego – najczęstsze choroby i dolegliwości | WP abcZdrowie

Source: ABC Zdrowie

Rak jelita grubego – objawy, diagnostyka, leczenie

Source: upacjenta.pl

2

Source:

2

Source:

Polipy jelita grubego

Więcej na temat polipów jelita grubego: wylecz.to/pl/choroby/uklad-pokarmowy/polipy-jelita-grubego.html wylecz.to/pl/choroby/uklad-pokarmowy/polipy-jelita-grubego-rodzaje.html

Wykład 39. Lekarski 2022-2023

13.04.2023

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Odcinek opracowany na podstawie: - Gajewski P. "Interna Szczeklika - Mały podręcznik 2020/21" Medycyna Praktyczna - Davidson "Choroby Wewnętrzne" tom 2, Edra Urban&Partner - Noszczyk W. "Chirurgia Repetytorium", PZWL Jeśli bardzo podobają Ci się...